Меню сайту


Підручники
Підручник HTML [17]
Підручник CSS [17]


Форма входу


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пошук


Вітаю Вас, Гість · RSS 15.08.2020, 15:10
На головну » Підручники » Підручник CSS » Урок 4: Шрифт - Підручник CSS
Урок 4: Шрифт

У цьому уроці ви вивчите роботу зі шрифтами за допомогою CSS. Ми розглянемо також питання про те, що конкретний шрифт, вибраний для web-сайту, може відображатися тільки в тому випадку, якщо цей шрифт встановлений на PC, з якого виконується доступ до цього web-сайту. Дано опис наступних CSS-властивостей:

Сімейство шрифту [font-family]

Властивість font-family вказує пріоритетний список шрифтів, що використовуються для відображення даного елемента або web-сторінки. Якщо перший шрифт списку не встановлений на комп'ютері, з якого виконується доступ до сайту, шукається наступний шрифт списку, поки не буде знайдений відповідний.

Для категоризації шрифтів використовуються два типи імен: ім'я сімейства / family-name і загальне / родове сімейство / generic family. Ці два терміни пояснюються далі.

Family-name
Приклад family-name (часто зване просто "шрифт") це, наприклад, "Arial", "Times New Roman" або "Tahoma".
Generic family
Його можна простіше описати як групу family-names, що мають характерні спільні риси. Приклад - sans-serif, набір шрифтів без "зарубок / feet".
Різницю можна також проілюструвати так:При вказівці шрифтів для вашого web-сайту ви, природно, починаєте з пріоритетного шрифту, а потім перераховуєте альтернативні. Рекомендуємо в кінці списку вказувати родове ім'я. Тоді сторінка, як мінімум, буде відображена шрифтом того ж сімейства, якщо відсутні всі специфіковані конкретні шрифти.

Список шрифтів може виглядати так:

h1 {font-family: arial, verdana, sans-serif;}
h2 {font-family: "Times New Roman", serif;}

Показати приклад

Заголовки <h1> буде відображено шрифтом "Arial". Якщо він не встановлений на користувальницькій машині, буде використовуватися "Verdana". Якщо недоступні обидва шрифти, для показу заголовків буде використаний шрифт сімейства sans-serif.

Зверніть увагу, що ім'я шрифту "Times New Roman" містить прогалини, тому вказано в подвійних лапках.

Стиль шрифту [font-style]

Властивість font-style визначає normal, italic або oblique. У прикладі всі заголовки <h2> будуть показані курсивом italic.

h1 {font-family: arial, verdana, sans-serif;}
h2 {font-family: "Times New Roman", serif; font-style: italic;}

Показати приклад

Варіант шрифту [font-variant]

Властивість font-variant використовується для вибору між варіантами normal і small-caps. Шрифт small-caps використовує малі заголовні букви (upper case) замість літер нижнього регістру. Незрозуміло? Дивіться приклади:Якщо font-variant має значення small-caps, а шрифт small-caps недоступний, браузер, швидше за все, відобразить текст літерами верхнього регістру.

h1 {font-variant: small-caps;}
h2 {font-variant: normal;}

Показати приклад

Вага шрифту [font-weight]

Властивість font-weight описує, наскільки товстим, або "важким", має відображатися шрифт. Шрифт може бути normal або bold. Деякі браузери підтримують навіть числові значення 100-900 (у сотнях) для опису ваги шрифту.

p {font-family: arial, verdana, sans-serif;}
td {font-family: arial, verdana, sans-serif; font-weight: bold;}

Показати приклад

Розмір шрифту [font-size]

Розмір шрифту встановлюється властивістю font-size.

Використовуються різні одиниці вимірювання (наприклад, пікселі і відсотки) для опису розміру шрифту. У цьому підручнику ми будемо використовувати найпоширеніші і зручні одиниці виміру. Ось приклади:

h1 {font-size: 30px;}
h2 {font-size: 12pt;}
h3 {font-size: 120%;}
p {font-size: 1em;}

Показати приклад

Є одна відмінність у вказаних одиницях виміру: 'px' і 'pt' дають абсолютне значення розміру шрифту, а '%' і 'em' - відносні. Багато користувачів не можуть читати дрібний текст, з різних причин. Щоб зробити ваш web-сайт доступним для всіх, ви повинні використовувати відносні значення, такі як '%' або 'em'.

Скорочений запис [font]

Використовуючи скорочений запис font, можна вказувати всі властивості шрифту в одному стильовому правилі.

Наприклад, ось чотири рядки опису властивостей шрифту для <p>:

p {
font-style: italic;
font-weight: bold;
font-size: 30px;
font-family: arial, sans-serif;

}

Використовуючи скорочений запис, код можна спростити:

p {
font: italic bold 30px arial, sans-serif;
}

Порядок властивостей font такий:

font-style | font-variant | font-weight | font-size | font-family

Резюме

Ви познайомилися з деякими властивостями шрифтів. Пам'ятайте, що однією з важливих можливостей при використанні CSS є те, що ви можете змінити шрифт для всього web-сайту всього за кілька хвилин. CSS економить час і полегшує вам життя. У наступному уроці ми розберемося з текстом.
<< Урок 3: Колір і фон
Всього коментарів: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]