FAQ
Меню сайту


Підручники


Форма входу


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пошук


Вітаю Вас, Гість 06.12.2021, 07:34
Головна » FAQ [ Додати питання ]


Як ви знаєте, кожне зображення, вставлене тегом <img>, можна зберегти на комп'ютер. Зробити це завдання важчим можна, вставляючи зображення через CSS (детальніше в підручнику css на сайті). Втім, це не зробить копіювання зображень неможливим, бо будь-що на екрані можна сфотографувати, використовуючи клавішу PrtScr.

Переадресація - це автоматичний перехід з однієї сторінки на іншу. Наприклад, ви маєте застарілу веб-сторінку, і хочете, щоб користувачі, у яких вона у закладках браузера, автоматично переходили на нову. Або ви змінили домен сайту.
Для переадресації існує мета-тег:
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="{time}; URL={url}">
Змінна time означає час перебування користувача на сторінці, через який почнеться переадресація, а url -адреса сторінки,на яку перейде користувач. Через javascript переадресацію можна налаштувати так:
<script language="javascript1.2">
setTimeout('location.href="http://example.com"',3000);
</script>
Число в цьому скрипті - час у мілісекундах, через який відбудеться переадресація.
Переадресація всіх сторінок сайту налаштовується через файл .htaccess,але про нього не тут.

CMS – Content Management System. Перекладається, як система керування вмістом (СКВ). СКВ - це такий собі двигунець сайту - програма для організації динамічного сайту без особливого володіння веб-програмування. Більшість CMS написані на мові програмування PHP та зберігає вміст в базі даних. Найпопулярніші CMS - Drupal, Joomla та Wordpress.

Помилка 404 - це стандартна відповідь сервера про те, що веб-сторінка не знайдена. Стандартно вона виглядає дуже непривабливо, тому власники сайтів намагаються писати власну сторінку помилки. Робиться це з допомогою того ж .htaccess.

Іконка - це графічний файл формату ico. розміром 16 на 16 пікселів. Зазвичай називається favicon. Іконки відображаються біля заголовка сайту, у вибраному браузера і т.д. Для того, щоб вставити на сайт іконку, потрібно зробити графічний файл favicon.ico, з розмірами зазначеними вище. Це можна зробити в графічному редакторі вручну або скористатися спеціальним сервісом, наприклад favicon.ru. Іконку потрібно помістити в кореневу директорію сайту (ту ж папку, де розташований файл index.html), а потім для вставки між тегами <head> помістити такий код:
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">

Ще на самому початку розвитку Інтернету, коли почали з'являтися перші домени, міжнародна організація IANA зарезервувала декілька доменів для прикладів у різній документації, показах і т.п. Основними зарезервованими доменами стало слово example (з англійської -"приклад") у чотирьох найбільших доменних зонах - com, net, org та edu. Оскільки, найпопулярнішою зоною є com, найчастіше саме сайт example.com використовують для прикладів в уроках. До речі, на сайті htmlbook.at.ua, ми теж використовуємо цей сайт в FAQ.

Ці розширення не відрізняються нічим. Htm був створений спеціально для операційної системи DOS, де був ліміт у три знаки в назві розширення. Ви можете використовувати і те, і те

Коренева директорія та корінь сайту - це синоніми. Під цими словами мається на увазі головна папка сайту, у якій розміщується файл index.html. Всі посилання сайту робляться відносно кореневої директорії

CAPTHA (Сompletely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) - це машинний захист від роботів, який найчастіше використовується при реєстрації користувача та залишення коментаря. В більшості випадків це набір англійських літер та цифр на картинці. Втім, такий спосіб не надто надійний, бо деколи роботи можуть ввести капчу, а деякі люди (наприклад, з ослабленим зором) - ні. Тому використовують альтернативні методи. Найпоширеніші: простий математичний приклад, пропозиція вибрати картинку з певним предметом серед інших, пропозиція ввести певне слово або відповісти на якесь питання (якого кольору трава?). Найпрогресивніші розробники вводять алгоритм, який рахує час заповнення форми (у робота на це йде кілька секунд). Втім, ідеальної капчі ще не винайшли.
P.S. Подивитися, як виглядає капча для математиків ви можете тут:)