Статті та огляди
Меню сайту


Статті та огляди
Статті по html [1]
Верстка css [1]
Для сайту [6]
Інше [2]
Огляди програм та сайтів [1]


Форма входу


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пошук


Вітаю Вас, Гість · RSS 23.12.2024, 20:50
Головна » Статті » Для сайту

Огляд програм, потрібних для розробки повноцінного сайту
Ні для кого не є секретом те, що для розробки повноцінного веб-сайту потрібно багато різноманітних програм. Втім, не всі уявляють собі, яких. У цій статті я спробую перерахувати всі програми, без яких не обходиться арсенал веб-розробника.
1. Браузер. Для перегляду вашого творіння, тестування та відладки сайту, кращого візуального сприйняття необхідна програма, яка називається браузером. Найпопулярніший браузер - Internet Explorer, яким станом на літо 2011 року користується більше, ніж 55% користувачів. Причина його популярності - він вбудований у Windows, як основний браузер. Втім, популярний не означає - якісний. Internet Explorer має дуже багато проблем у безпеці, не підтримує деякі веб-стандарти (особливо старіші версії) та ін. Ви спитаєте: “А навіщо тоді мені такий браузер”? А вся заковика в тому, що саме через його популярність часто доводиться підлаштовувати код під Explorer. Інші популярні браузери - Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox та Safari теж не завадять в процесі відладки коду.
2. Текстовий редактор. Якщо ви збираєтеся писати сайт вручну, всі html, css, javasript, php та інші коди вам доведеться створювати в текстовому редакторі. Найпростіший - це вбудований у Windows редактор Блокнот (Notepad). Він не має ніяких додаткових функцій, крім набору тексту та мінімального форматування. На початок його вистачить. Але якщо ваш проект більш-менш серйозний, вам знадобиться кращий редактор - з підтримкою вкладок, підсвіткою коду та ін. Найкращий редактор такого роду - Notepad++.
3. WYSIWYG (візуальний) редактор. Якщо у вас немає часу, охоти або уміння вручну писати весь код, вам пригодиться візуальний редактор. У цих програмах вам не доведеться писати код, треба лише “натискати на кнопочки”, тобто створювати контент, налаштовуючи лише візуальний вигляд. Про код потурбується програма. Визнаним лідером у цій сфері є Adobe Dreamweaver, який відомий також під назвою Marcomedia Dreamweaver (так називався, доки компанія Adobe не купила компанію Macromedia). На жаль, вона не безкоштовна. і досить таки дорога. Втім, можна скачати пробну версію, або знайти в мережі “варез”, тобто нелегальну версію. Якщо ні той, ні той спосіб вас не влаштовує, використовуйте інший редактор, наприклад Hotdog або Nvu. Звичайно, за функціоналом вони недотягують до Дримвівера, але зате безкоштовні.
4. Графічний редактор. Для створення візуального оформлення сайту, обробки фотографій, розробки банерів і логотипів вам знадобиться графічний редактор. Найкращий з них - Adobe Photoshop. На жаль, він коштує майже 1000 доларів, тому непрофесіонали-дизайнери не можуть собі дозволити таку покупку. Втім, графічних редакторів розроблено сотні, якщо не тисячі, отже можна вибрати якийсь аналог. Вибір автора - Paint.NET, який має україномовну локалізацію (на жаль, неофіційну)
5. FTP-клієнт. Уявіть, що ваш сайт готовий, вже написаний на локальному комп’ютері. Також ви вже купили домен та хостинг. Але як завантажити файли на сервер хостинга? Зазвичай на самому хостингу є спосіб,але він громіздкий та незручний. Тому краще закачувати файл по ftp спеціальною програмою-кілєнтом. Для цього існують спеціалізовані програми, наприклад FileZilla. Втім, краще використовувати Total Commander, у якому, крім закачування файлів по ftp є ще багато різних можливостей.
5. CMS. CMS - це програми для організації веб-сайтів, їх структурованості. Більшість цих систем написані на php та тримають зміст у базі даних. Найпопулярніші CMS - Wordpress, Joomla та Drupal.
6. Локальний сервер. Допустимо, ви створили не статичний, а динамічний сайт, тобто з використанням баз даних, php-скриптами та ін. Але ж як тестувати ці серверні мови програмування на локальному комп’ютері? Тут на допомогу вам прийде локальний сервер, наприклад Denwer

Бонус
Теорія, це звісно добре. Але ж хочеться випробувати всі програми на практиці. Тому пропоную скачати вам архів з більшістю описаними вище програмами. Зміст архіву:
1. Google Chrome
2. Mozilla Firefox
3. Opera
4. Safari
5. Notepad++
6. Nvu
7. Paint.NET
8. FileZilla
9. Total Commander
10. Denwer
11. Joomla
12. Wordpress
13. Drupal
UPD: На жаль, поки що немає можливості закачати архів, тому він з'явиться найближчим часом
P.S. Якщо ви хочете доповнити статтю, висловлюйте свою думку в коментарях

Автор статті: anton
Категорія: Для сайту | Додав: anton (30.08.2011)
Переглядів: 1893 | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]