Статті та огляди
Меню сайту


Статті та огляди
Статті по html [1]
Верстка css [1]
Для сайту [6]
Інше [2]
Огляди програм та сайтів [1]


Форма входу


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пошук


Вітаю Вас, Гість · RSS 15.08.2020, 15:59
Головна » Статті » Для сайту

10 факторів, які можуть дратувати відвідувачів вашого сайту
Вас коли-небудь дратувало щось на інших сайтах? Наприклад рухомі банери, які пересуваються за вами на екрані, виринаючі вікна, нав’язлива музика на фоні? Мене, наприклад, так.
Мені стало цікаво, чи дратує це ще кого-небудь. Я зайнявся пошуками обговорення цієї теми на різних форумах, сайтах і т.д. Виявилося, що я не один такий smile
Ну а тепер перейдемо до конкретики і дослідимо, що може стати приводом для роздратування відвідувачів сайту:

  • 1. Неправильне використання яскравих кольорів. Жовтий у поєднанні з зеленим на червоному фоні, жовтий текст на салатовому фоні і т.п. Яскравий фон нервує відвідувача, текст на ньому стає нечитабельним. Не робіть таких помилок!

  • 2. Текстури на фоні під текстом. Час використання текстур пройшов уже давно. Використання текстур зараз виглядає непрофесійно і відлякує відвідувача. Ідеальним для гарної читабельності тексту вважається білий фон.

  • 3. Надто «важкі» сторінки. Не варто перевантажувати сторінки важкою графікою і великою кількістю різних скриптів. Бажано, щоб розмір сторінки зі всією графікою не перевищував 100кб (максимум 200) . Зустрічаються сторінки по 500-800кб, на відкриття яких, навіть з високою швидкістю інтернету іде більше 10-15 секунд. А якщо у людини повільне з’єднання? Та не буде вона стільки чекати!

  • 4. Музичний фон. Я наприклад, часто переглядаю сайти, слухаючи улюблену музику на компі. І тут, при відкритті чергового сайту, мою музику, починає перебивати якась незрозуміла інша музика і виходить повна каша. Мене це дратує, і я не один такий...

  • 5. Заплутана навігація. Коли на кожній сторінці сайту нова навігація, це дуже бентежить відвідувача. Він починає розгублюватися (ніби тільки-що було посилання, а тепер воно кудись щезло?!). Намагайтеся робити просту та зручну навігацію, по можливості однакову на всіх сторінках.

  • 6. Виринаючі вікна та рухомі банери. Не використовуйте виринаючі вікна з рекламою, які постійно потрібно закривати, або поп-андери (ті, які під час прокрутки сторінки пересуваються, і закрити які которые важко, бо там немає хрестика) . Це дуже дратує відвідувачів. Тим більше, що багато на таких банерах не заробиш. Краще знайдіть альтернативний метод реклами, який не буде дратувати.

  • 7. Примусове відкриття сторінки в окремій вкладці браузера. При цьому відбувається блокування кнопки Back (Назад) браузера, тож користувачі не можуть повернутися до попередньої сторінки свого перегляду. Можна, звичайно просто закрити вкладку, але спочатку людина натискає кнопку назад, яка не працює, а уже потім вона закриває вкладку. І це трошки бісить. Тим більше, якщо мені і потрібно відкрити сторінку в новій вкладці, то я сам зроблю це, і не варто мені допомагати smile

  • 8. Горизонтальна смуга прокрутки. Користувачі ненавидять прокручувати сторінку зліва направо. Тому робіть сайт так, щоб горизонтальної смуги не було.

  • 9. "Рухомі рядки". Не варто зловживати використанням рухомих рядків, а краще їх взагалі не використовувати, якщо це звичайно не є частиною якогось унікального і геніального веб-дизайну.

  • 10. Орфографічні помилки на сайті. Орфографічні помилки сильно відлякують відвідувачів, і вони зразу хочуть закрити сторінку, або виправити помилку. Ви можете запропонувати їм друге, тобто відразу виправляти помилки. Це можна зробити з допомогою системи Orphus. А взагалі, перевіряйте свої тексти хоча б за допомогою перевірки орфографії у програмі Microsoft Word.

Сподіваюся, що для когось цей список стане корисним, і він зробить для себе певні висновки.

Переклад: anton
Джерело: http://www.zvirec.com
Автор статті: Андрій Галямов
Категорія: Для сайту | Додав: anton (19.08.2011)
Переглядів: 1113 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]