Статті та огляди
Меню сайту


Статті та огляди
Статті по html [1]
Верстка css [1]
Для сайту [6]
Інше [2]
Огляди програм та сайтів [1]


Форма входу


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Пошук


Вітаю Вас, Гість · RSS 19.04.2024, 19:23
Головна » Статті » Для сайту

Принципи написання заголовків
Назва статті — зазвичай перше, що привертає увагу читача при завантаженні веб-сторінки. Від того, наскільки цікаво написаний заголовок, наскільки повно і точно відповідає він вмісту, залежить, будуть відвідувачі читати подальший текст чи ні, і, чи виправдаються очікування читача.
Нижче описані декілька принципів, які рекомендується застосовувати при написанні текстів заголовків, розділів або посилань.
1. Привертання уваги

Якщо читача не вдасться привернути на протязі кількох секунд цікавим заголовком, його увага буде втрачена. Це правило в основному застосовується в газетах та журналах, але його варто використовувати і при створенні сайтів. Ніщо ж не заважає відвідувачу закрити сайт і перейти на інший! Ось чому варто привертати його увагу до різних заголовків, текстів та іншим елементів. Звичайно, при цьому варто залишатися в рамках теми вашого сайту. Прикладом того, як використовується подібний прийом в рекламі, служить плакат, в якому міститься наступний текст: «СЕКС! СЕКС! СЕКС! А тепер, коли ми привернули вашу увагу, дозвольте продати вам автомобіль!».
Подібний прийом, незважаючи на його ефективність, все ж не рекомендую використовувати на сайті. Бо результат може бути зворотнім. Чому? Про це нижче.
2. Відповідність змісту

Прочитавши назву, читач уже робить припущення, що ж чекає його в статті або при переході на посилання. І важливо, щоб ці здогадки не надто сильно відрізнялися від того, що буде отримано в дійсності. В іншому випадку відвідувач буде розчарований, і покине сторінку, можливо назавжди. Щоби цього не сталося, заголовок повинен максимально відповідати своєму змісту. Часом зробити таке досить складно, в силу багатозначності мови і гнучкості мислення. От, наприклад, фраза «Спати на людях грішно» має в собі чотири сенси! Така двозначність може й цікава в заголовку статті, але при виборі назви для посилання на іншу сторінку, подібних речей варто уникати. «Якщо команда може зрозумітися неправильно, вона зрозуміється неправильно» — відома солдатська приказка, яку варто згадувати кожного разу, коли придумується новий заголовок. Поставте себе на місце читача і вирішіть, наскільки відповідає текст заголовку або посилання змісту
3. Традиційність

Не дивлячись на відносну молодість, Інтернет уже обзавівся своїми традиційними усталеними термінами і назвами. Ось спробуйте де-небудь на сайті замість слова «чат» вставити, наприклад, «балачка». Більша частина читачів зрозуміє неправильно, бо можна подумати, що це форум, а може коментарі, а може... та що завгодно можна подумати. Тому краще скористатися тим терміном, який уже усталився і став звичним. Деякі поняття мають кілька синонімів, наприклад — головна сторінка, перша сторінка, домашня означає одне і те ж. Чому надати перевагу, залежить тільки від розробників.
4. Спрощуйте

Якось я склав анкету для дітей, в якій було питання: «Як вам концепція гри?», і в більшості випадків отримав відповідь: «А що таке концепція?». Все правильно, яке питання, така і відповідь. Тож перед використанням будь-якого складного слова, вирішіть, чи можна його змінити на більш просте і зрозуміле. Намагайтеся писати простіше — це дозволяє точніше зрозуміліше висловлювати свої думки.
5. Стислість

Заголовок повинен вміщати максимум три рядки. Довші тексти важко читати і вони гірше сприймаються при читанні. Якщо все ж потрібен довгий текст, розбийте його на підзаголовки, розкидані по тексту.
6. Перевіряйте орфографію

Ніби просте правило, зачіпати яке було не варто в силу його очевидності. Але надто вже багато людей ним нехтує. На різних сайтах всюди зустрічаються безглузді помарки, які викликають усмішку. Непогано ще, якщо усмішку, усмішка це добре, але так і репутацію собі можна підмочити. Хоч і протуркотіли багато вух, що писати потрібно без помилок, сподіваюся, що моє додаткове туркотіння змусить перевіряти орфографію текстів перед їх розміщенням на сайті.

Оскільки вище було написано занадто багато слів, які потрібно читати, основні прийоми ти принципи для зручності сформульовані коротко у вигляді кількох тез.

  • Заголовок повинен бути коротше трьох рядків.
  • У назвах розділів намагайтеся використовувати уже усталені терміни, такі як чат, посилання, головна сторінка та ін.
  • Перед використанням спеціального терміна або слова, вирішіть, чи буде воно зрозуміле читачу.
  • Назва заголовка повинна відповідати змісту.
  • Крапка в кінці заголовка не ставиться.
  • Перевіряйте орфографію та пунктуацію текстів перед додаванням їх на сайт.

Категорія: Для сайту | Додав: anton (25.08.2011)
Переглядів: 2578 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]